Amikor az ember nem tudja elérni, amit akar, vágya eléri a csúcspontját. Amióta Daytona korai napjaiban megjelent Paul Newman hollywoodi sztár csuklóján, a híres Daytona sokak számára vágy tárgya. A Rolex sok modellt hozott az üzletbe, mivel várhatóan eladta. Ennek eredményeként hosszú várólisták vannak. A világ legideálisabb órájának keresése csak tovább növeli a Rolex mítoszát.
A Rolex alapítója, Hans Wilsdorf marketingzseni volt. Olyan nevet választott, amelyet könnyű kiejteni néhány különböző nyelven, és gondoskodott arról, hogy ez a név a számlapra legyen nyomtatva – nem teljesen általános abban az időben, amikor az ügyfelek hűségesek voltak a kereskedővel, nem pedig a gyártóval. Wilsdorf “Oyster” -nek nevezte vízálló óráját, és egy Rolex-et adott egy úszónak, aki a La Manche-csatorna úszását tervezte.
A történet egy teljes oldalas hirdetést kapott a Daily Mail címlapján. Magazinokban is megjelentek olyan hirdetések, amelyekben egy fiatal színésznő egy kézitálba merítette a kezét és a csuklóját (és nézze!). A Rolex marketing megközelítései finomabb érintéssel bírnak. A hetvenes évek végétől kezdve hangsúlyozza jelenlétét olyan rangos sportágakban, mint a tenisz és a golf, az autóversenyzés, a lovassport és a vitorlázás.
A Rolex mindig felejthetetlen és megkomponált benyomást kelt. A vállalat hű marad a bevált módszereihez, és úgy dönt, hogy folyamatos fejlesztéseket hajt végre, nem pedig az új és más törekvését. A márka mitológiájának egy része azon a tényen nyugszik, hogy a Rolex az 1970-es években nem ugrott fel a kvarcóra karóra. A cég nem gyárt olyan bonyolult órákat, mint a turbillonok vagy az ismétlők, csak nagyon ritkán dob piacra új kollekciókat, és távol áll az online értékesítéstől. Az új technológiákat, például a szilikon alkatrészeket mozgás közben, nagyon lassan fejlesztik és nagyon konzervatívan használják – elképzelhetetlenek az okosórák vagy az „intelligens” funkciók. Ez kiszámíthatóvá teszi a márkát az ügyfél számára, és megvédi a márkát a félrelépésektől is.
A vállalat nem csinál nagy ügyet, amikor minden tavasszal új termékeket mutat be a Baselworld-ben. Míg más gyártók bátran jelentik be a világrekordokat, sajtótájékoztatókat tartanak hírességekkel vagy 70 vadonatúj terméket mutatnak be, a replika Rolex csendben dolgozik a részletes fejlesztéseken. Nagyobb tokok, továbbfejlesztett mozgások, kerámia burkolatok és mostantól egy új szín – még az ilyen újításokról is hevesen és nem viták nélkül vitatkoznak a Rolex rajongói. Ha a személyes kapcsolatról van szó, a Rolex általában titokzatos, “mint egy osztriga” találkozik – a genfi óragyártó létesítményektől a Biel gépezetéig, amelyet az ügyfelek és újságírók ritkán látnak belülről a vezérigazgató végéig , aki általában nem ad interjút.