A Rolex esetében az 1950-es évek végéig tovább használták a rádiót a tárcsa egyes mozgatható modelljein. Az első GMT-Masters kiadásával azonban úgy döntöttek, hogy a határszámok is megvilágosodnak. Erre a célra különféle lumineszcens alkotóelemeket, a Strontium 90 festéket használták. Egy másik atommaghasadás által előállított izotóp, valójában szintén nagymértékben radioaktív.
Sajnos túl későnek tűnt egy haditengerészeti hadnagy, Willard Mound parancsnoka, aki 1961 augusztusában 5 millió dollárt perelte a társasággal. Három évvel korábban vásárolta az óráját Hongkongban, és kijelentette, hogy ő, felesége és öt gyermeke mind az órának való kitettség miatt súlyos fizikai hatásokkal szembesült.
1962-ben a Rolex replika a rádiumot tríciummal helyettesítette. Egy másik, önmagában világító elem, amely szintén radioaktív, felezési ideje csupán 12 év, ennél alacsonyabb, biztonságosabb szinten. Összehasonlításképpen: a rádium felezési ideje 1,602 év!
A trícium egészen a Rolexig szolgálta egészen 1998-ig, amikor úgy döntöttek, hogy újból anyagot cserélnek, ezúttal Luminova-ra, egy teljesen nem radioaktív színezékre, amelyet a japán Nemoto & Co. Ltd talált ki. Annak ellenére, hogy teljesen ártalmatlan, előbbivel ellentétben először Luminovát kellett fénynek kitenni, mielőtt világítani kezdne.
Csak egy rövid futás után a 2000-es években Luminovát cserélték a SuperLuminova-ra. Lényegében ugyanazt a Superluminovat szállította egy svájci vállalat, az RC Tritec AG.
Végül, 2008-ban, a Rolex ismét frissítette a Chromalight-ot. Csodálatos kék fényt bocsát ki, nem pedig zöld, és sokkal hosszabb ideig ragyog, mint a Superluminova. Ez debütálja az új Sea-Dweller Deepsea-n, mielőtt az egész portfólióba bekerült.
Amellett, hogy hasznos kiegészítője az óramutató tárcsa kezének és kezeinek, a lumineszcens anyag típusa jó módszer a Rolex életkorának meghatározására.
Az AEC által megkövetelt visszahívás előtt a „svájci” szót egyedül a hat óra mutató alá nyomták, a számlap legkülső széléhez.
Egy kis pont jelenik meg az órajelző alatt, de a „svájci” szó fölött, jelezve, hogy még mindig van rádiumtartalma, de 1960 és 1963 között alacsonyabb szinten vannak.
Az „aláhúzott” tárcsákat nagyon rövid ideig állították elő, 1963 és 1964 között. Ezek egy kis vízszintes vonallal rendelkeznek, akár a kezük felett, akár alatt, és úgy gondolják, hogy jelzik a rádiumról a tríciumra való átállást. Természetesen ezek nagyon ritkák és nagyon keresettek a szüreti piacon.